joga balance

Żyj tu i teraz – o jodze, równowadze i pozytywnym myśleniu

To, co kocham w jodze, to dwoistość praktyki. Jest niesamowicie odżywcza i jednocześnie energetyzujca dla Twojego ciała. Jest miękka i płynna, ale także twarda i wymagająca. Zasadniczo łączy wszystkie potrzebne rzeczy w jedną sekwencję.

Pozytywne myślenie = świadomość umysłu

Dlaczego joga jest niezbędna do pozytywnego myślenia? Ponieważ prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie kontrolować umysłu i myśli, które generuje nasz umysł, ponieważ robienie tego nie jest łatwe. Aby zwalczyć „myśli pułapki” i ich nie karmić, musimy być w pełni świadomi tego, co dzieje się w naszym umyśle. Joga oferuje nam niezliczone techniki, które mają właśnie ten cel. Celem praktykowania tej dyscypliny nie jest to, jak wielu uważa, że stają się bardziej elastyczni lub doskonale wykonują swoją pozycję. To tylko korzyści, które pojawiają się po drodze, efekty uboczne. Uprawiamy jogę, aby uspokoić umysł i nie być „niewolnikami” tak zwanych schematów mentalnych, które powodują uwarunkowaną egzystencję.Tylko wtedy, gdy umysł będzie spokojny, będziesz w stanie uświadomić sobie nadejście negatywnej myśli, pozwolić jej przejść, a następnie zastąpić ją pozytywną. W jodze nie tylko asany, ale także oddech pomaga nam odnaleźć siłę i spokój, Wzrost kontroli oddechu i pojemności płuc są w rzeczywistości częścią procesu budowania siły. Ile razy w trudnej pozycji (w życiu lub w jodze) znaleźliśmy się na bezdechu? Głęboki, spokojny, długi oddech pomaga nam we wszystkich trudnych pozycjach i sytuacjach.

Joga to tu i teraz

Kiedy jesteśmy mentalnie w przeszłości lub w tworzeniu przyszłości, śnimy. Prawdziwe życie płynie tylko tu i teraz. Dla niewykształconego umysłu jest prawie niemożliwe utrzymanie skupienia na chwili obecnej. Wiele starożytnych technik wykorzystuje do tego ciało i oddech. To on w naturalny sposób łączy nas z chwilą obecną. Taka jest istota jogi, jak większości technik orientalnych, w której udział umysłu łączy się z udziałem ciała w jedność, która skupia się na „doskonałym czasie” tu i teraz.

Prawdopodobnie nie zdziwisz się, gdy usłyszysz, że joga to doskonały sposób na połączenie się z teraźniejszością i pozostanie w chwili obecnej. Jest wiele powodów, dla których joga jest pomocna w poprawie uważności, ale jednym z najważniejszych jest z pewnością skupienie się na oddechu. Droga do obecności prowadzi przez nasz umysł, który łączy się ciałem poprzez oddech. Oddech jest ZAWSZE tu i teraz, jest ostateczną chwilą obecną. Nasz oddech jest naszym stałym połączeniem z tu i teraz, a nasza obecność jest zakorzeniona w jego przepływie. Kiedy skupiamy uwagę na oddechu, nie mamy innego wyboru, jak tylko być w teraźniejszości.

Dla ciała i dla ducha

Praktyka jogi przynosi niesamowite korzyści. Pomaga być zrównoważonym, elastycznym, spokojnym, skupionym na wewnętrznym spokoju i wyciszeniu. Daje nam dodatkowy moment na decyzję, jak zareagować na daną sytuację. Jest szeroko praktykowana na całym świecie i jest korzystna dla zdrowia, umysłu i duszy. Joga jest potężna i wywodzi się z Indii. Jest to hinduska dyscyplina duchowa i ascetyczna, obejmuje kontrolę oddechu, medytację i elastyczne postawy ciała. Jednym słowem, joga nie tylko pomaga w koncentracji, ale także pozwala na uzyskanie silnego ciała, uelastycznienie go i zwiększenie uważności, a to wszystko składa się na naszą wewnętrzną i zewnętrzną równowagę. Joga jest głęboko duchową dyscypliną, która łączy w sobie elementy fizyczne, umysłowe, filozoficzne i duchowe.

Równowaga dzięki jodze

Równowaga fizyczna w jodze to zdolność ciała do utrzymywania określonej postawy bez przewracania się. Z drugiej strony równowaga psychiczna odnosi się do utrzymywania wewnętrznego spokoju umysłu niezależnie od okoliczności zewnętrznych. Styl życia jogi uczy nas przyjmowania obu form równowagi jako środka do zdrowego i satysfakcjonującego życia. Równowaga może być niesamowita, gdy jest na miejscu, ale okropna, gdy ją tracimy. Kiedy nasza równowaga pracuje dla nas, nasza pewność siebie kwitnie, nasze umysły są usatysfakcjonowane, a nasze ciała wzmocnione.

Nazywam się Agata, odnajduję moją równowagę w życiu dzięki jodze, którą praktykuję od dawna i uczę od kilku lat. Mogę powiedzieć, że joga naprawdę odmieniała moje życie, wiele mnie nauczyła i cały czas uczy. To niesamowite jak bardzo gubimy się w codziennym życiu, a dzięki jodze możemy odnaleźć drogę do naszego wnętrza, żyć w większej równowadze i zwyczajnie bardziej cieszyć się życiem i każdą chwilą. Nie oznacza to, że mamy usiąść na wzgórzu w Himalajach i medytować , ale wprowadzając jogę do naszego codziennego życia możemy żyć w głębszym połączeniu z nami samymi, tak jak chcemy, tu i teraz.

@agata.quieora