aromaterapia olejki eteryczne

Aromaterapia na co dzień

AROMATERAPIA,  A MEDYCYNA KONWENCJONALNA

Aromaterapia to znana od tysięcy lat holistyczna metoda lecznicza medycyny naturalnej, która wykorzystuje aromatyczne ekstrakty roślinne i olejki eteryczne, aby poprawić stan ciała, ducha i umysłu oraz wzmocnić zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Medycyna alternatywna i holistyczna wykorzystują olejki eteryczne do leczenia wielu chorób i stanów – niepokoju, bezsenności, bólu. Choć medycyna konwencjonalna zna inne metody leczenia i łagodzenia tych stanów, nie neguje ona korzyści jakie niesie ze sobą stosowanie aromaterapii i podkreśla synergistyczne działanie obu metod. Ponadto wprowadzenie stosowania olejków eterycznych w codziennym życiu, pomoże poświęcić trochę czasu dla siebie, a przy okazji może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

DZIEŃ WYPEŁNIONY ZAPACHEM

Otaczanie się pięknym zapachem na co dzień nadaje zwykłym chwilom szczególnego charakteru. W zależności od potrzeb olejki eteryczne pomagają wyciszyć się, dodają energii, ułatwiają koncentrację, wprowadzają w dobry nastrój i przywracają równowagę ciała i umysłu. Najbardziej popularne to olejek lawendowy, który przynosi spokój, cedrowy i eukaliptusowy stosowane w przeziębieniach, pomarańczowy, który pozytywnie nastraja i z drzewa herbacianego, który stosowany jest w problemach skórnych.

Czy istnieje idealna pora na aromaterapię? Tak! Cały dzień. O poranku, aby odświeżyć poranną energię, w ciągu dnia, aby zachować spokój i równowagę oraz wieczorem, aby przygotować się do nocnego wypoczynku.

Aromaterapia działa poprzez zmysł węchu i wchłanianie olejków eterycznych przez skórę. Dlatego dbanie o zapach w domu (a także w miejscu pracy) za sprawą dyfuzora, w którym umieszcza się kilka kropli olejku lub świec oraz rytuały pielęgnacyjne, to proste sposoby na zamianę codziennej rutyny w aromatyczne, barwne momenty, a także możliwość kreowania własnego nastroju. Poszukiwanie przyjemności w drobnych, codziennych czynnościach, docenianie małych chwil szczęścia, pomaga osiągnąć trwałe dobre samopoczucie, które jest niezwykle cenne szczególnie w obecnym czasie.

WIĘCEJ NIŻ ZAPACH

Oprócz wspaniałych zapachów, olejki eteryczne posiadają szerokie zastosowanie, w tym także pielęgnujące skórę. Przede wszystkim są znane z działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego, dlatego zapobiegają i redukują stany zapalne. Wykazują działanie tonizujące i regulują wydzielania sebum. Ponadto każdy z olejków charakteryzuje się swoimi unikatowymi właściwościami leczniczymi.

W kolekcji She goes Balance wykorzystaliśmy dwa olejki eteryczne z bergamotki oraz z werbeny cytrynowej. Olejek z bergamotki wykazuje działanie przeciwzapalne, reguluje pracę gruczołów łojowych i łagodzi niedoskonałości skóry. Jego zapach pomaga się zrelaksować, redukuje napięcie i stres oraz wprowadza w dobry nastrój. Natomiast olejek z werbeny posiada niezwykle orzeźwiający, cytrynowy zapach, który od razu pozytywnie nastraja, relaksuje i odpręża. Ponadto olejek z werbeny tonizuje skórę, poprawia jej kondycję i zwalcza niedoskonałości.

AROMATYCZNA PIELĘGNACJA

W produktach She goes cosmetics połączyliśmy bogatą pielęgnację skóry oraz aromaterapię, która ma oddziaływać na zmysły. Nasze rytuały zaprojektowane są z myślą o osobach aktywnych, które nawet jeśli nie mają czasu zagłębiać się w długie rytuały, mogą poczuć na własnej skórze namiastkę SPA. Rytuał pielęgnacyjny rozpoczyna się już od mycia twarzy – delikatny mus pachnący bergamotką, dokładnie oczyści skórę i sprawi, że ta czynność stanie się przyjemnością. Mgiełka hialuronowa She goes Balance, w której zapach bergamotki miesza się z zapachem róży, przywróci skórze równowagę i dobrze ją nawilży. Cudowny olejek do twarzy z witaminą C najpierw oczaruje Cię pięknym, świeżym zapachem bergamotki i werbeny, a następnie gładką, zdrową i pełną blasku skórą. Aromatyczną kąpiel (lub szybki prysznic) możesz zakończyć wsmarowując w ciało masło, którego błogi, orzeźwiający, cytrusowy zapach bergamotki i werbeny pobudzi Twoje zmysły, a rozpływająca się pod wpływem ciepła konsystencja, pozostawi skórę miękką i gładką.

Zapachy mają niezwykła moc, przywołują wspomnienia, pobudzają zmysły i poprawiają nastrój. Olejki eteryczne sprawiają, że przestrzeń pachnie świeżością, a codzienne chwile nabierają nowych barw, które są szczególnie cenne w okresie jesienno-zimowym.